
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | |
| Contact Plating | Gold |
| Type | |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Output Type | Open Drain |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Number of Channels | 4 |
| Number of Bits | 4 |
| Turn-On Delay Time | 8 ns |
| Quiescent Current | 4 mA |
| Propagation Delay | 8 ns |
| High Level Output Current | -16 mA |
| Low Level Output Current | 40 mA |
| Logic Function | Transceiver |
| Channel Type | Bidirectional |
| Direction(Counting Sequence) | Bidirectional |
| Schedule B | 8542390000 |
| Channels per Circuit | 4 |
| Input Signal | LVTTL |
| Output Signal | GTL |
Stock: 1295
Distributors
pcbx
Unit Price$0.59539
Ext.Price$0.59539
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.59539 | $0.59539 |
| 10 | $0.47424 | $4.74240 |
| 25 | $0.43190 | $10.79750 |
| 50 | $0.39334 | $19.66700 |
| 100 | $0.35822 | $35.82200 |
| 300 | $0.33960 | $101.88000 |
| 500 | $0.32194 | $160.97000 |
| 1000 | $0.30380 | $303.80000 |
